Buradasınız
Ana sayfa > Çok Okunanlar > “İnsanı ölümden eceli korurmuş”

“İnsanı ölümden eceli korurmuş”

Ölümsüzlük!!!

Diriliş ertuğrul izleyipde bu cümleyi bilmeyen yoktur heralde en azından ben bir çok repliği ezberlediğim için bunu da atlamamışım. İnsanı ölümden eceli korurmuş aslında güzel bir söz düşünsene vakti zamanın dolmadıysa sen ölemezsin ölümsüzsün. Yok artık çok büyük bir şey söyledim ecelin seni ölümsüz yapıyor seni kimse öldüremez.

İntihar mı 🙁

En son ne zaman ölmek istedin bu hayat artık sana çok ağır geldi de ne zaman dayanamayacak durama geldin hatta intiharı düşündün, intaharı düşününce intihar etmek için ne kadar çok sebebin vardı. En son ne zaman kaçmak istedin, en son ne zaman sorumlulukların ağır geldi, en son ne zaman etrafındaki insanları, dostlarını, aileni yarı yolda bırakmak istedin.

Belki çocukların var belki annen, baban ya da arkadaşların sana bir çok ümit bağladı senden beklentileri var, zaten öyle değilmidir bu beklentileri karşılayamadığın için istemezmisin kaçmayı belkide kurtulmayı düşünüyorsun peki bu düşünceler sizinle gelmeyecek mi ya da ne bileyim sen ölünce öteki tarafta rahat mı uyuyacaksın…. Ha belki de sen cennet- cehennem kavramına da uzaksındır inanmıyorsundur. Dostum kötü bir haberim var CENNET – CEHENNEM gerçekten var

Yaradılıştaki özellik…

İnsanoğluna binlerce yıldır dünya üzerinde yaşıyor ve her insanın bir takım sorunları, bunalımları, artık dayanamayacakları bir nokta geliyor. İnsan yaradılışının özelliği olarak ya da farklı bir söylem ile yaradılışının gerekliliği olarak her zaman kolay yolu seçmek ister.  Ama güzel şeyler hiçbir zaman kolay yoldan elde edilmiyor ve sen kolay yolu seçemezsin senin sorumlulukların var sana muhtaç olan sana inanan insanlar var ve onları yarı yolda bırakamazsın.

Yeniden hayata sıkı sıkı sarılmak mı

Bütün sıkıntıları, yokluğu, altadılmaları ve daha nice sorunları geride bırakarak yeniden başlamak okurken bile insana heycan veriyor.  Sen bu cümleyi okuyunca o heycanı hissedemiyor musun? Yok yok senin yaşam arzunu perçinleyen duygular sönmüş ama korkma bu dünya da herşeyin bir çözümü var.

Nasıl yani 😮

Âl-i İmrân Sûresi 139. ayet:
Gevşemeyin, hüzünlenmeyin. Eğer (gerçekten) iman etmiş kimseler iseniz üstün olan sizlersiniz.
Evet Yüce yaratıcı Kur’an-ı Kerim’de söylüyor seni yaratandan daha iyi bilecek değilsin bu durumda bize inanmak önce kendimize, yapabileceğimize, korkularımızın arkasına saklanmak yerine onlarla baş edebileceğimize inanmak düşüyor.
Asıl sorun kendimizi tanımamaktan kaynaklanıyor, hangimiz kendi iç dünyamızda yolculuğa çıktık bu yolculukta sorunlardan kaçmak yerine onlarla savaştık.

Peki bu kendine inanmak nasıl oluyor?

Okadar şeyi okuduktan sonra aslında aklımızda bişeyler şekillendi bu şekillenen kavramları birde yazıya dökelim maddeler halinde ne yapabiliriz;

  • Pazarlamacılıkta bir kural var insan inanmadığı şeyi satamaz önce kendimize inanacağız biz yapabiliriz.
  • Yapılamayacak şey yoktur yeterki yapılabilirliğine inanalım.
  • Bilinçaltı insanı yönetir biz korkak biri olduğumuza inanmışsak korkağız tam tersi ise cesaretimiz tamdır.
  • Beyin programlanabilen bir bilgisayardır aslında siz ona neyi inandırırsanız sizin için onu gerçekleştirme görevini üstlenir, beynin nasıl çalıştığını öğrenmemiz lazım.
  • Özgüvenimiz nasıl özgüvenimizle kendimize saygı duyacak kendimize güvenimiz tam olacak

Özgüven yazımda var bir göz atmak istersen burayı tıklayabilirsin.

Burada bahsettiğimiz gibi her insanın farklı yollarla kendine bunu ispat etme şekilleri vardır biz beynimize bunu inandırırsak artık bizim için yapılamayacak bir şey kalmaz.

Ahmet
Sıradan birisi olarak blog yazarak kendimi aşmaya çalışma çabam var. Kişisel blog olarak ilk deneyimim olan bu sitede kendimi geliştirmeye ve yararlı olabilmeye çalışıyorum...

Bir Cevap Yazın

Top
%d blogcu bunu beğendi: