Buradasınız
Ana sayfa > Çok Okunanlar > Eğitim > Yabancı Dil Öğrenmek İçin En İyi Uygulamalar

Yabancı Dil Öğrenmek İçin En İyi Uygulamalar

Yabancı dil öğrenmek için hangi uygulamalar daha iyi?

Ülkemizde yabancı dil öğrenmek biraz zor ve zahmetli bir iş ama teknolojinin verdiği imkanlarla biraz da özveri ile gelişim sağlanılabilir. Dil öğrenme konusunda yol haritamızda olması gereken duraklardan bir kaçını kendi görüş ve deneyimlerimle toparlamaya çalıştırm.

Listenin başına kendi favori uygulamam Memrise ile başlıyacağım;

Memrise

Memrise kelime tekrarlarını çok yaptırarak yabancı dildeki kelime haznenizin çoğalmasına büyük oranda yardımcı oluyor. Bazen espirili mesajlar ile de öğrenmeyi eğlenceli hale getiren bir uygulama olan Memrise’yi Android ve İos cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Çoğu uygulamanın aksine ücretsiz sürümünde bir çok özellik veren Memrise yabancı dilde çok katkılar sunuyor…

 

 

 

 

Duolingo

Çok yaygın olarak kullanılan diğer bir uygulama da Duolingo. Gerçekten çok güzel bir yazılım olan Duolingo ile hem eğlenceli hem öğretici bir program isteyenler için bulunmaz bir nimet.

Ücretsiz sürümü ile özellikleri açık olan Duolingo program içerisindeki reklamları da ücretini ödeyerek kaldırılabilmekte.

Programı Android ve İos cihazlarınıza indirebilirsiniz.

 

 

Busuu

Dil öğrenme konusunda ciddi olduğunuz taktirde size o dili öğretme konusunda çok kararlı bir uygulama. Ama Busuu da premium çok fazla özellikleri sahip ücretsiz sürümde çok fazla şey katmayacak olan program premium özellikleri ile kalitesini göstermekte oldukça iyi. Busuu 22,5 saatlik eğitiminin üniversitede 1 yarıyıla eşit olduğunu da söylemekte.

Programı Android ve İos cihazlarınıza indirebilirsiniz.

 

 

Voscreen

Voscreen diğerlerinden biraz daha farklı bir uygulama olarak videolar içerisinde daha çok işitsel eğitim veren uygulama. Film ve video içerisinde ki konuşmaların tercümesini istiyor. Eğitici bir program tavsiye edilir.

Programı Android ve İos cihazlarınıza indirebilirsiniz.

 

 

 

Ahmet
Sıradan birisi olarak blog yazarak kendimi aşmaya çalışma çabam var. Kişisel blog olarak ilk deneyimim olan bu sitede kendimi geliştirmeye ve yararlı olabilmeye çalışıyorum...

Bir Cevap Yazın

Top
%d blogcu bunu beğendi: